I.kolo KP družstev žactva – Svitavy 13.6.2020

Jak jsme závodili…

Děvčata:
Před letošní soutěží družstev starších žákyň jsme věděli, že ambice kolektivu nebudou velké. Na soupisce družstva jsou téměř všechny loňské mladší žákyně a to se mělo projevit i v závodě s o rok staršími. Nestalo se a děvčata z 12 soutěžících družstev skončila 7.! Výborná parta, ve které se nejlépe se prosadila Michaela Tomšů v oštěpu a Apolena Lipavská ve výšce, shodně 3.místy. Překvapivě zabodovaly v osob.rekordech běžkyně Viktorie Šmejdová a Karolína Suchánková na 800m. Obětavý výkon předvedla také Jolana Kolářová, která nebojácně nastoupila na nezvyklou trať 1500mpř. Osobní rekord a důležité body získala také Klaudie Houdková a nakonec i štafeta 4x60m, která má určitě ještě rezervy. 2.kolo KP se uskuteční v neděli 28.6. v Ústí n.O., ale již za týden v neděli 21.6. pojedeme bojovat o medaile v soutěži KP jednotlivců znovu do Svitav. Pro děvčata další příležitost, jak si zlepšit své výkony, případně napravit neúspěch z minulé soboty.

Chlapci:
Družstvo starších žáků je již několik let početně slabé a také k závodům 1.kola KP družstev jsme odjížděli s minimálním počtem 4 závodníků a z toho byli ještě 2 mladší žáci. Výsledek družstva v konkurenci nejlepších Pardubického kraje byl proto překvapivý. 5.místo z 10 a především zisk 54bodů, kdy všichni čtyři závodnici bodovali bylo maximum možného. Zásluhu má na tom především Kryštof Tringela, ve třech disciplínách osobní rekordy a zisk 27bodů! Ještě mladší žák Vilém Voříšek se mezi „mazáky“ vůbec neztratil a také jeho výkony jsou nejen osobními rekordy, ale především výzvou pro další vyrůstající naději litomyšlské atletiky. Všestranný sportovec Roman Janeček, kde atletika je jeho doplňkový sport, běžel taktický závod na 1500m a 5.místo zřejmě odpovídá jeho možnostem. Čtvrtý do party byl hostující běžec z Chocně Tomáš Jandečka a také on přispěl svými body v běhu na 800m k úspěchu družstva.