Bilance za poslední měsíc atletické sezóny

Muži
Třetím kolem 23.srpna skončila zkrácená soutěž II.ligy, ve které byly zmařeny šance na vítězství ve skupině C. Komentář ve Svitavském deníku dobře charakterizoval naši „bídu“ sejít se v kompletním složení. Naopak dobrým příkladem byla téměř 100% účast hostujících závodníku a jejich kvalitní výkony.

Konečná tabulka II.ligy skupiny C:
1. AC Čáslav 495 p.b. 22 b.
2. Jiskra Litomyšl 471 20
3. AC Pardubice 427,5 20
4. PSK Olymp Praha „B“ 367 15
5. Hvězda Pardubice „B“ 287 9
6. Jiskra Ústí nad Orlicí 301,5 8
7. AC TJ Jičín 280 8
8. SK Aktis Praha 257 6

Přesto družstvo mužů má výrazné opory ve svém vedoucím a nejúspěšnějším závodníkovi Pavlovi Baarovi a vrhačské „sekci“,(Vilček, Kozák T., Kozák V., Vostřel), kteří zajišťují pro družstvo nejvíce bodů.

Mirek Vilček se zúčastnil nejvíce individuálních závodů a především MČR mužů a žen do 22let, kde obsadil v kladivu 7.místo v novém osobním rekordu 53,58m.
Pavel Baar – ve své kategorii zvítězil v devitiboji (doplňková disciplína pořádaná v Moravské Třebové)
Ivo Strnad – veterán a stále nejúspěšnější atlet našeho oddílu. Vyhrál MČR veteránů v tyči, 2.místo na 100mpř., 3.místo ve výšce. Obhájil vítězství v desetiboji na MČR veteránů ve vícebojich v Litomyšli a tento víkend se stal mezinárodním mistrem Rakouska v tyči – 3.20m

Dorostenky
Soutěžily jako družstvo v rozšířeném krajském přeboru s Hradeckým a Libereckým krajem. Dobře si zazávodily i ve druhém kole 29.srpna v Novém Městě nad Met. a v některých disciplínách
dosáhly svého osobního maxima – Lenka Sršňová, Terezka Kladivová a Eliška Kabrhelová.

Lenka Sršňová – osobní rekordy ve všech disciplínách spr.trojboje Hradec Králové -18.8.2020 a 4.místo v sedmiboji v Moravské Třebové 19.9.2020
Terezka Kladivová – 3.místo v sedmiboji v Moravské Třebové, ale především zlepšení v klasickém sedmiboji v Litomyšli při MČR veteránů, kde závodila mimo soutěž a další zlepšení osob.rekordů ve Svitavách na 800m 2:34.96 a výšce 1.54

Dorostenci
Ze skupiny dorostenců, která se připravovala na letošní sezónu aktivně trénuje a závodí pouze Jakub Jirout. Za družstvo dorostenců hostoval 2x v AC Pardubice, ale dobře se zapojuje v individuálních soutěžích.

Jakub Jirout – 1.místo ve své kategorii v Moravské Třebové s osobními rekordy v dálce (6.00m) a oštěpu, osobní rekordy ve všech disciplínách spr.trojboje v Hradci Králové-18.8.2020 a stále čeká na úspěšné dokončení klasického desetiboje

Starší žáci
Družstvo zakončilo soutež krajského přeboru 3.kolem v Ústí n.O. a obsadilo 6.místo. Celkově skončili starší žáci Litomyšle na 5.místě z 8 účastníků. Z početné soupisky družstva závodilo i v posledním kole pouze 5 chlapců, z toho dva ml.žáci – Vilém Voříšek a David Kubíček.

Nejúspěšnější byl opět Kryštof Tringela z osob.rekordy na 300m a 100mpř. Kryštof Tringela – 100m za 12.34 při Velké ceně Litomyšle 4.8.2020

Starší žákyně
Družstvo zakončilo soutěž krajského přeboru 3.kolem v Ústí n.O. a obsadilo 10.místo. Celkově skončily starší žákyně Litomyšle na 8.místě z 12 účastníků. Po srpnovém soustředění se zdálo, že se výkony žákyň zlepší, bohužel absence klíčových závodnic způsobila velkou bodovou ztrátu.
Přesto přijelo závodit 8 statečných děvčat a zvláště běžkyně na 800m Karolína Suchánková a Viktorka Šmejdová (ml.žákyně)odvedly výborné výkony. V oštěpu měla Míša Tomšů vítězství na dosah, ale i tak její osob.rekord patřil k nejlepším výkonům v soutěži.

Michaela Tomšů – účastnice VC Litomyšle s výkonem za 35m za divácké asistence rodiny a světového rekordmana v oštěpu Jana Železného

Mladší žáci
Druhé a rozhodující kolo pro postup do finále KP družstev se uskutečnilo 9.9.2020 v Ústí n.O.
Stále se rozšiřující karanténa způsobila velkou absenci v našem družstvu a tak nastoupilo k závodům pouze 5 chlapců (12 na soupisce) . I když všichni bodovali, třetí místo nestačilo na celkové umístění, kdy nám finále uteklo o pouhé tři body. Nestačily ani osobní rekordy Viléma Voříška a Davida Kubíčka v kouli, ani obětavé výkony Radima Mrkvičky, Vojty Kabrhela a nové naděje z přípravky Maxima Jůzy.

Vilém Voříšek – nejvíce vytížený ml.žák, který se stále zlepšuje ve vrhačských disciplínách a především je veden v celostátní statistice na 1.místě ve vrhu koulí 3kg -14.58m

Mladší žákyně
Hladce postoupily ze 3.místa do finále KP družstev a budou bojovat v neděli 27.9.2020 v Litomyšli o solidní umístění mezi nejlepšími družstvy kraje. Děvčata vyhrála ve 2.kole 3 disciplíny – 800m
Viktorka Šmejdová, kouli v osob.rekordu Adéla Peřinová a štafetu 4x60m ve složení: Škeříková, Šmejdová, Peřinová, Nádvorníková. Také ml.žákyně oslabila absence z důvodu nemoci a karantény.
Dobře se zapojily a také bodovaly ostatní: Veronika Kotyzová(přípravka), Bohdana Metyšová, Magdaléna Vysoká, Anna Nováková a Míša Umová.

Adéla Peřinová – 10.96 v kouli a Viktorka Šmejdová -běhy na střední tratě a překážky jsou zatím nejlepšími z našeho oddílu.

Přípravka
Také děvčata a chlapci z přípravky absolvovali 2.kolo soutěže družstev – v Litomyšli 16.9.2020.
Chlapci s minimálním počtem 4 závodníků překvapivě vyhráli, porazili favorizovanou Chrudim a postoupili do finále KP družstev z prvního místa ve skupině. Děvčata měla příležitost si zazávodit v co největším počtu a této příležitosti využilo 9 děvčat. S počtem získaných bodů postupují také do
finále, které se uskuteční v neděli 4.10.2020. Veronika Kotyzová a Maxim Jůza získali v atletickém čtyřboji nejvíce bodů ze všech závodníků. V družstvu děvčat ještě bodovaly Štěpánka Jiskrová, Veronika Brychtová a Helena Hájková.

Chlapecké družstvo dobře doplnil Radim Čáp, Adam Brýdl a Tadeáš Sotona.

Veronika Kotyzová – je velice vytížená závodnice a má velké ambice stát se nejlepší závodnicí v kraji.
Maxim Jůza – nový objev letošní atletické sezóny, který se postupně zlepšuje ve všech disciplínách.

Načítací animace Načítání...
EAD Logo Trvá to moc dlouho?

Načíst znovu Načíst dokument znovu
| Otevřít Otevřít v nové kartě

Stáhnout [0.97 MB]

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *