Zpravodaj květen 2024

Soutěže v atletice se rozjely na plné obrátky a tak již můžeme hodnotit a porovnávat, jak se nám daří „prodat“ zimní přípravu na atletických závodech. Kromě mužů začaly již všechny soutěže družstev. Výsledky kolektivů a úspěchy těch nejlepších můžeme vidět a průběžně sledovat na webových stránkách ČAS: https://online.atletika.cz/vysledky/. Znovu se potvrzuje, že poctivá příprava v tréninku je základem zlepšování svých osobních rekordů.

 • Mladší žactvo závodilo v 1.kole KP 14.4. v Pardubicích v přespolním běhu. Podle sečtených umístění obsadilo družstvo chlapců ve své skupině „B“ 2.místo a děvčata 5.místo. Z jednotlivců si nejlépe vedli Radovan Vindyš a Lucie Hánělová. Věříme, že v dalších kolech na dráze a v ostatních atletických disciplínách bude tento kolektiv ještě lepší.
 • První atletickou středu jsme uspořádali 17.4. Kromě hojné účasti přípravek, zaznamenali zlepšení hlavně Vindyš a sourozenci Brychotvi v běhu na 150m.
 • Družstva přípravek měla také 1.kolo KP jako přespolní běh. Ve středu 24.4. ve Vysokém Mýtě obsadili chlapci ve skupině „B“ 2.místo, když se nejlépe umístil na 2.místě Sebastian Seidl a 3. Vít Šimek. Děvčata skončila třetí a nejlepší běžkyní byla na 7.místě Kristýna Brychtová.
 • Závodů 27.4.ve Svitavách se zúčastnili Brychtovi, Němcová, Peřinová a Nováková.
 • Jakub Jirout zlepšil svůj osobní rekord v desetiboji 28.4 v Nové Včelnici na 5647 b.
 • Dorostenec Vilém Voříšek testoval svoji formu 28.4. při výběrových závodech v Kolíně- os.rek. v disku 47.67.
 • V dubnu také proběhly tři školské akce: 10.4. ve Svitavách čtyřboj ZŠ ( z našich vynikají osob.rekordy Kryštofa Sedláčka v dálce a 60m, Veroniky Brychtové v dálce a Adama Brýdla v běhu na 800m) 25.4. v Litomyšli Okresní kolo Štafetového poháru pro děti 1.stupně ZŠ (postupují družstva ZŠ Cerekvice a ZŠ Zámecká, kde závodili členové našeho oddílu) 29.4. v Litomyšli Obvodní kolo Poháru rozhlasu (další zlepšení a osob. rekordy pro Štěpánku Jiskrovou – 800m a výšce, Maxe Jůzu-1500m, Denise Gulta-výška, Veroniku Brychtovou-dálka)
 • 52.ročník běhu Černou horou 27.4. byl dobrým testem hlavně pro děti z přípravky a mladší žactvo. Max Jůza zaběhl druhý nejlepší čas v historii na trati 1,2km, výsledky můžete číst na: https://championchip.cz/akce/2024042710
 • 1.kolo společného KP (Hradec+Pardubice) družstev dorostu a juniorek v sobotu 4.5. v Pardubicích přineslo umístění družstva dorostenců na 6.místě a družstva juniorek na 7.místě. Za tímto konstatováním je především účast 7 dorostenců a 5 juniorek našeho oddílu, kteří vytěžili maximální bodový zisk proti početní převaze velkých oddílů s možností obsadit více disciplín. Vítězství s převážně osob.rekordy si odnášejí Vilém Voříšek za oštěp, disk a kouli, Karolína Suchánková v běhu na 3kmpř. a 400mpř., David Kubíček v kladivu. Zlepšení s osob.rekordy si vybojovali také Markéta Motáková , Anička Nováková a Max Jůza.
 • 1.kolo KP družstev žactva se konalo v neděli 5.5. v Chrudimi a náš oddíl zastupovalo družstvo starších žákyň. Za 7.místem z 10 družstev stojí pouze 6 našich atletek s bodovým ziskem, který ani neodpovídá možnostem těchto děvčat. Veronika Kotyzová si vytvořila krásný osobák a vítězství v oštěpu, ale nestartovala ve svých nejúspěšnějších disciplínách(60 a dálka), protože se připravuje na sedmiboj. Ostatní bodové zisky zajistily Pavla Chadimová, Veronika Brychtová, Eva Kubíčková, Štěpánka Jiskrová, Nela Salátová, z nich nejvíce bodovala Pavla Chadimová.

Další program v květnu:

 • v úterý 7.5. dopoledne pořádáme okresní kolo Poháru rozhlasu
 • v sobotu 11.5. jedeme s družstvem mužů na 1.kolo II.ligy mužů a žen do Ústí .n.O. (za Vysoké Mýto hostují Suchánková, Peřinová, Kotyzová)
 • v neděli 12.5. se koná v Hradci Králové 1.kolo společného KP mužů a žen(za Svitavy hostují Motáková,Nováková Vysoká, Salátová)
 • ve středu 15.5. od 15hod. pořádáme na našem stadionu 2.kolo KP družstev ml.žactva
 • v neděli 19.5. se koná ve Svitavách 2.kolo KP družstev žactva
 • ve středu 22.5. ve Vysokém Mýtě 2.kolo KP družstev přípravek (hravé kolo)
 • v sobotu 25.5. v Chrudimi 2.kolo II.ligy mužů a žen
 • ve středu 29.5. v Ústí n.O. 3.kolo KP družstev ml.žactva

Za atletický oddíl v Litomyšli zdraví Jan Kubíček Litomyšl 5.5.2024

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *