Atletické okénko v novinách Lilie – březen 2018

Vrcholnou akcí minulého měsíce s výraznější účastí litomyšlských atletů byly krajské přebory v hale všech kategorií konané v Jablonci nad Nisou. V kategorii dospělých byl nejúspěšnější Flídr, který byl nejlepší ve skoku vysokém (189) a v trojskoku (12,52). P. Baar běžel 60 m přes překážky (8,51) a dařilo se mu v kouli (13,40). Druhá místa v kouli obsadil mezi muži T. Kozák (14,97) a junior M. Vilček (12,85), z dorostenců P. Chadima běžel 60 m (7,89) a v osobním rekordu i 400m (54,69). V kategorii žáků byl Jirout třetí na 60 m (8,0) a v kouli vrhl (9,99), soutěže koulařek se zúčastnily i Leksová (9,32) a Janecká (7,64), ta ještě běžela 60 m překážek (11,85) a skočila do dálky (376). Z mladších žáků: Němec 60 m (8,83), 150 m (22,17), dálka (435), Kubíček 60 m př. (12,42) výška (125) 800 m (2:43,39), Lipavská 60 př. (12,94), výška (120). Tři z našich atletů byli vybráni i na mistrovství republiky v hale, ale z různých příčin se ho nakonec nezúčastnili. Naopak ale někteří vyhledali další zajímavé startovní možnosti, např. T. Kozák vyhrál přebory Hradeckého kraje v kouli (14,50). J. Brýdlová na Olymp Cupu v pražské Stromovce opět skočila do výšky 164 cm a 60 m př. běžela (9,93). Veterán I. Strnad skákal tyčku na přeborech Kraje Vysočina (325), ale i Jihočeského kraje (340), oboje v Praze a mistrovství Prahy (345). V měsíci březnu je termín pro hostování, a tudíž příležitost posílit naše družstva do jejich soutěží, ale také příležitost umožnit našim mladým hostovat v soutěžích tam, kde my družstva nestavíme. Dne 30. 3. se již uskuteční 1. kolo v chůzi pro 2. ligu, a to v Olomouci.