Atletické okénko v novinách Lilie – duben 2018

Atletické okénko Konečně začali závodit i ti nejmladší a to díky tomu, že atletický oddíl využil novou svitavskou krytou halu, připomínající cirkusové šapito, a čtyřicítce žáků a žákyň od nejmladších přípravek umožnil soutěžit v bězích na 60 a150 metrů a ve skoku dalekém. Početný doprovod rodičů i prarodičů i dostatečný počet rozhodčích přispěl k příjemnému zážitku z prvních halových závodů pro většinu soutěžících. S jakou radostí děti běhaly poprvé po kryté hale a vyrovnávaly se statečně s jejím klopením i nezvyklou šířkou a povrchem. Vyjmenovat všechny soutěžící a jejich výkony není důležité, ale určitě byly závody skvělou motivací pro hlavní sezonu. Ti zkušenější závodili na mistrovstvích republiky. Žákyně J. Brýdlová v Ostravě obsadila 7. místo ve skoku vysokém (157 cm), do dálky skočila 489 cm. Veterán Strnad se stal v Praze přeborníkem ve skoku o tyči (345 cm) a svou formu ladí nyní na halu do Madridu. Vrhači závodili v hodu břemenem na Velké ceně Pardubic a junior M. Vilček hodil 14kilovým nářadím 15,72m a obsadil 3. místo. Sportovní výkony minulého roku byly oceněny na vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje v Pardubicích. Mezi veterány byl oceněn mistr světa Ivo Strnad a pro zajímavost mezi nominovanými byl i náš atlet M. Lidmila, ten ale jako medailista mistrovství světa v požárním sportu v tureckém Izmiru.